Wpisany przez Administrator
Sobota, 02 Marzec 2019 22:03

Inauguracja zawodów Podkarpackiej  Ligi Strzeleckiej KŻR-LOK  2019  w Krośnie

Brązowy medal Agaty Wietechy w pistolecie

23 lutego na strzelnicy ZP LOK w Krośnie została rozegrana I runda zawodów strzelecko-obronnych Ligi Podkarpackiej KŻR-LOK w strzelaniu z broni pneumatycznej z udziałem naszych dwóch drużyn

Skład naszych drużyn I-sza  KŻR-Jasło ; Stanislaw Gierut (kierownik drużyn),  Wiesław Maczuga, Agata Wietecha, III KŻR Jasło wystąpiła w składzie : Grzegorz Mola, Przemysław Lentner, Tomasz Kusz.

Zawodnicy KŻR Jasło bez Kierownika St Gieruta

Agata Wietecha -brązowy medal w ppn

Frekwencja w zawodach była stosunkowo mała, chociaż poziom zawodów był wysoki ponieważ  startowała większość najlepszych zawodników  z ubiegłych lat w drużynach z Jedlicza, Rzeszowa i Przemyśla. W zawodach wzięło udział  tylko 9 drużyn 3 osobowych, po dwie drużyny  z Rzeszowa, Przemyśla Jedlicza i Jasła oraz  jedna z Krosna. Zawody zostały rozegrane w trzech konkurencjach. :strzelanie z pistoletu pneumatycznego, karabinka pneumatycznego oraz dwubój strzelecki. Prowadzono klasyfikacje zawodów w strzelaniu indywidualnym i zespołowym

• ilość strzałów –  strzały próbne nielimitowane do 2 tarcz – czas 3 minuty,

20 strzałów ocenianych (po 2 strzały do 1 tarczy) - czas 20 minut)

• ocena wyników –  suma pkt. uzyskanych w strzelaniu

* - Pistolety i karabiny pneumatyczne dopuszczone są klubowe lub organizatora

KLASYFIKACJA :

- zgodnie z Regulaminem Zawodów strzeleckich KŻR-LOK 2017 z dnia 06 lutego 2017 roku.

Kierownik drużyny ST Gierut w pistolecie pn

Wiesław Maczuga w pistolecia

Indywidualnie w pistolecie pneumatycznym najlepszym okazał się Dawid Wołtosz z Husarii Krosno zdobywając 188 pkt, drugi miejsce zajął Paweł Kwiatek z Jedlicza z 184 pkt Duży sukces odniosła nasza najlepsza zawodniczka startująca w pierwszej drużynie KŻR Jasło -Agata Wietecha, zdobywając brązowy medal ,uzyskując 175 pkt –gratulujemy.

Strzela Nasza brązowa medalistka Agata Wietecha

wręczenie medalu za III miejsce w ppn

Dyplom za zdobycie brązowego medalu

medal Agaty

W karabinku pneumatycznym pierwsze miejsce zdobył Paweł Kwiatek uzyskując 169 pkt , drugi był Tomasz Jerzek -161 pkt zaś trzecie miejsce Piotr Warszakowski . W dwuboju kolejność była następująca Paweł Kwiatek, Dawid Wortosz, Tomasz Jerzak. Z naszych zawodników dobre wyniki w strzelaniu z ppn i kpn oprócz zdobywczyni brązowego medalu-Agaty Wietechy, uzyskał Tomasz Kusz

nasi zawodnicy po strzelaniu

W klasyfikacji ogólnej pierwsze miejsce zdobył- KS Sokół Jedlicze I ,drugą lokatę wywalczył Kasztelan Rzeszów, jako trzecia została sklasyfikowana  drużyna Husaria  Krosno. Natomiast nasza pierwsza drużyna zajęła 7- miejsce