Wpółpraca z Klubami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 17 Luty 2009 17:40

Współpraca z Klubem Oficerów w Nałęczowie

Nasza współpraca z Klubem KOR w Nałęczowie rozpoczęła się już w latach osiemdziesiątych ub. wieku. Polegała na wzajemnych grupowych odwiedzinach, głównie Zarządów klubów w okresie okolicznościowych uroczystości.W trakcie tych wizyt wymienialiśmy doświadczenia w swojej pracy, braliśmy udział w zawodach strzeleckich oraz w spotkaniach środowiskowych. Spotkania te odbywały się głownie w plenerze urokliwych miejsc parku zdrojowego.

spotkania I tak ostatnio Klub w Nałęczowie zorganizował spotkanie z gen. Broni Ryszardem Olszewskim, który wygłosił referat na temat uzbrojenia wojsk lotniczych RP oraz przedstawił swoje     wrażenia  z Kambodży gdzie pracował jako ambasador RP. W spotkaniu tym wzięli udział   Prezes LOK w Jaśle-Jerzy Brokowski,prezes KŻR w Jaśle- Bronisław Brach oraz były prezes naszego klubu Władysław Kużma. Spotkanie prowadził  Prezes Klubu Oficerów Rezerwy w Nałęczowie płk rez Leon Ginalski. W drugim dniu spotkania został podpisany między przedstawicielami Zarządów akt o dalszej współpracy zaprzyjaźnionych Klubów KOR w Nałęczowie oraz KŻR -LOK w Jaśle, który będzie mobilizował je do aktywnego współdziałania.

Poświęcenie pomników żołnierzy września na cmentarzu w Polance

Płk rez. Leon Ginalski -Prezes KOR w Nałęczowie zaprosił nasz Klub na uroczystości związane z poświęceniem pomników dla uczczenia pamięci uczestników wojny o Niepodległość oraz bohaterskiej obrony przed napaścią hitlerowców we wrześniu 1939r na ziemi krośnieńskiej w Polance. Delegacja KŻR-LOK kpt rez. Jerzy Brokowski i mjr rez. Władysław Kużma   wzięła udział 29.09.2009r w poświęceniu pomników w 90 rocznicę wybuchu wojny -poległych we wrześniu 1939r,  bohatersko żołnierzy: Jana Ginalskiego odznaczonego uczestnika wojny 1920 r oraz 2-ch  żołnierzy na cmentarzu w Polance k/Krosna.

poświęcenie pomników

poświęcenie pomników

 

 

WSPÓŁPRACA Z KLUBEM OFICERÓW REZERWY

im. Piotra WYSOCKIEGO W WARCE

Opis współpracy naszych Klubów na podstawie listu sekretarza  Zarządu       KŻR-LOK w Warce

Kontakt KOR- LOK im. Piotra Wysockiego w Warce z równorzędnym Klubem w Jaśle – przy ZTS „GAMRAT „ rozpoczął się w 1989 r , udziałem Prezesa Dariusza KOSSAKOWSKIEGO w uroczystościach Jubileuszu XX – lecia KOR w Jaśle. Ustalono wówczas, że współpraca pomiędzy naszymi Klubami oparta będzie na wymianie pomiędzy Zarządami doświadczeń w pracy statutowej LOK : korespondencyjnie i osobiście . Przyjęta wówczas forma współpracy prowadzona jest systematycznie do chwili obecnej, poprzez wymianę planów pracy, komunikatów, fotografii ze wspólnych spotkań oraz prasy. Ze względu na dzieląca nas odległość, delegacje naszych Klubów spotykają się w Jaśle lub Warce a czasami                w zaprzyjaźnionym z nami - KOR w Nałęczowie.

Jesienią 1989 r delegacja KOR w Jaśle, w składzie : Prezes – Władysław KUŹMA, sekretarz – Jerzy ZAGÓRSKI, skarbnik – Dariusz WRÓBLEWSKI   gościła w Warce. Delegacja KOR z Jasła zakwaterowana została w „ Zajeździe na Winiarach”. Podczas tej wizyty odbyły się liczne spotkania z Aktywem Wareckiego KOR-u. Nasi goście z Jasła zwiedzili wówczas nasze miasto, muzeum im. Kazimierza Pułaskiego, Browar w Warce oraz odbyli wycieczkę po Przyczółku Warecko – Magnuszewskim, znanym z historii jako rejon ciężkich walk podczas II wojny światowej. Koledzy z Jasła wzięli także udział w zawodach strzeleckich na naszym obiekcie sportowo – obronnym. Zawody odbyły się w miłej, serdecznej i przyjacielskiej atmosferze.

W maju 1999 r delegacja KOR w Warce w składzie : Prezes – Dariusz KOSSAKOWSSKI, sekretarz – Adam DĄBROWSKI, Dowódca Pocztu Sztandarowego – Henryk ZALEWSKI, oraz aktywista Włodzimierz LECH, wzięła udział w uroczystych obchodach XXX – lecia KOR-LOK przy ZTS „GAMRAT” w Jaśle. Jak wielu innych gości zakwaterowani byliśmy wówczas w Ośrodku Wypoczynkowym na Foluszu. Uroczystości Jubileuszu miały szczególną oprawę – msza św, uroczysta akademia, wspólny obiad, zwiedzanie ZTS.”GAMRAT” oraz kolacja w Ośrodku Hodowli Pstrąga. Nasza delegacja prywatnie zwiedziła jeszcze Duklę i Przełęcz Dukielską oraz poprzez przejście graniczne  w Barwinku, udaliśmy się na Słowację.

30 listopada 2003 r. KOR w Warce obchodził jubileusz XXX - lecia swojego istnienia. W naszych uroczystościach wzięła udział delegacja KOR w Jaśle, w składzie: Prezes – Władysław KUŹMA, sekretarz – Jerzy ZAGÓRSKI.. Uroczystości ze mszą św, uroczystą akademią oraz wspólną kolacją, miały skromny jednodniowy charakter.

W 2004 r Klub Oficerów Rezerwy w Warce zmienił nazwę na Klub Żołnierzy Rezerwy, a nowym Prezesem został kol . Tadeusz ORŁOWSKI. Reasumując, do końca 2008 roku odbyło się 9 spotkań na szczeblu Prezesów naszych Klubów oraz 7 spotkań Aktywu (licząc spotkania w Jaśle , Warce oraz w Nałęczowie ).

Z okazji zbliżającego się Jubileuszu 40 – lecia Waszego Klubu, życzymy Wam wszelkiej pomyślności w dalszej społecznej pracy na rzecz obronności Ojczyzny.

Warka dn. 25.04.2009

Z przyjacielskimi pozdrowieniami

Prezes Honorowy - ppłk rez dr Dariusz KOSSAKOWSKI

Prezes KŻR – LOK w Warce – mjr Tadeusz ORŁOWSKI

 

O naszej współpracy z KOR w Warce

Nasz długoletni serdeczny  przyjaciel kol. płk rez.dr Dariusz Kossakowski obecnie Prezes Honorowy KŻR w Warce w miesięczniku społeczno-kulturalnym "Nowe Echo Warki" nr 10-11 r 2009, tak opisuje współpracę naszych Klubów Żółnierzy Rezerwy:

"Do przyjaznych kontaktów należy wieloletnia współpraca z KOR-LOK -Jasło(dawniej przy ZTS Gamrat). Prezesem był wspaniały kolega mjr rez. mgr Władysław Kużma, obecnie  Prezes Związku Sybiraków tamtego rejonu, a obecnie KOR(KŻR-LOK w Jaśle) prowadzi kol. pr.rez. dr Bronisław Brach. Odwiedzamy się wspólnie. Bywamy u nich całymi grupami, nawet po kilka dni kwaterując w ośrodku wypoczynkowym w Foluszu. Dzięki Ich gościnności i serdeczności  poznaliśmy dużo pamiątek po powstaniach narodowych, walkach Legionów w I wojnie światowej. Przełęcz Dukielska, dom rodzinny Hubala, Zakłady Tworzyw Sztucznych "Gamrat" itd"

Kock 01.10 1994r. Od prawej w pierwszym rzędzie stoją kol. Edward Dyga, Stanisław Olczak, Henryk Zalewski , Dariusz Kossakowski, Władysław Gostkowski(KOR-Warka),Władysław Kużma (KOR-Jasło), Henryk Czechowski -(KOR- Lubartów), Józef Kołodziej (KOR- A.R. Lublin) ostatni z lewej stoi Leon Ginalski (KOR- Nałęczów)

Spotkanie działaczy

 

 
 
O Klubie KŻR
 

Ilość użytkowników

Naszą witrynę przegląda teraz 570 gości 
Czy jesteś zainteresowana/y strzelectwem?